Lalki dla małych i dużych dziewczynek

14 czerwca 2022 0 Comments

Są zabawki, które od pokoleń królują w dziecięcych pokojach. Dla chłopców zazwyczaj są to samochody, a dla dziewczynek lalki. Uwielbiają je przytulać, przebierać, czesać i pielęgnować. Naśladują w ten sposób własne mamy. Przy okazji rozwijają w sobie wrażliwość, troskę o innych i oczywiście wyobraźnię.

Lalki przypominające niemowlęta

Najstarszą wersją lalek dla dzieci są te wyglądające jak niemowlęta. Dla najmłodszych dzieci warto wybrać lalkę w całości wykonaną z materiału, ponieważ jest lekka i maluch nie zrobi sobie nią krzywdy. Dla nieco starszych dziewczynek najpopularniejsze są lalki, które mają gumowe głowy, dłonie i nogi oraz miękkie, wypchane tułowia. Niektóre z nich mają tak szczegółowo dopracowane twarze, że wyglądają jak prawdziwe bobasy.

Akcesoria dla lalek

Bardzo często do tego rodzaju lalek dołączane są smoczki oraz butelki. Dzieci mogą je wtedy układać do snu i karmić. Bywają także modele, które płaczą, ruszają się, a nawet siusiają. Ku uciesze dzieci, wymagają one zmieniania pieluszki, wysadzania na nocnik i przebierania. Do lalek można dokupić także bardzo wiele akcesoriów, takich jak kołyski, nosidełka oraz wózki. Zupełnie jak dla prawdziwego niemowlaka.

Lalki (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl) Barbie dla starszych dziewczynek

Kilkuletnie dziewczynki zazwyczaj tracą zamiłowanie do lalek bobasów i zaczynają interesować się lalkami, które przypominają dorosłe kobiety. Najpopularniejszą tego typu serią lalek są Barbie. Sama Barbie, to blondynka przypominająca modelkę. Ma przyjaciółki różniące się od niej kolorem włosów i rysami twarzy. Lalki można przebierać, czesać i aranżować im świat przy pomocy dostępnych w tej serii akcesoriów. W sklepach jest ich wręcz niezliczona ilość i wciąż powstają nowe. Można dokupować lalkom stroje na każdą okazję. Od kreacji balowych, plażowych i wieczorowych po stroje do jazdy konnej i pracy w kuchni. Do tego domki, auta, zwierzątka domowe, rowery czy akcesoria do realizowania swoich zainteresowań, jak malarstwo czy akrobatyka.