Więcej
Koncerty i wydarzenia

Ze względu na niezwykle długą – 40-letnią - i obfitującą w rozliczne wydarzenia i koncerty karierę zawodową Bronisława Kazimierza Przybylskiego, opowiedzenie o (czy też, po prostu, wymienienie) wszystkich nie byłoby nawet możliwe!

Dlatego też zdecydowaliśmy się skoncentrować tylko na zdarzeniach muzycznych (i okołomuzycznych) związanych z postacią Kompozytora od 2011 roku począwszy, licząc, że stanie się to zaczynem swoistej kroniki publicznych prezentacji twórczości Artysty już po Jego odejściu ...
***

Kompozytor i jego świat. Bronisław Kazimierz Przybylski in memoriam

Dużym i niezwykle ważnym wydarzeniem była ogólnopolska sesja popularno-naukowa Kompozytor i jego świat. Bronisław Kazimierz Przybylski in memoriam zorganizowana w Akademii Muzycznej w Łodzi przez tutejszą Katedrę Teorii Muzyki w dniach 25-26 listopada. W założeniu miała być częścią obchodów 70-lecia urodzin Profesora przypadających 11.grudnia 2011, ale kiedy wiadomo już było, że Jubilata nie będzie wśród nas – stała się sesją upamiętniającą Jego postać. Na załączonym plakacie znajdziecie cały program sesji, wraz z tytułami wykładów, nazwiskami prelegentów, i – co najważniejsze – programami koncertów muzyki Przybylskiego, które przyjęte zostały przez słuchaczy z ogromnym aplauzem! Cała sesja, zresztą, cieszyła się bardzo dużą frekwencją i prawdziwym zainteresowaniem wśród studentów, wykładowców oraz przyjaciół i znajomych Kompozytora.

Kompozytor i jego świat. Bronisław Kazimierz Przybylski in memoriam

Wystawa w BUŁ

Ciekawym dopełnieniem części artystyczno-naukowej była impreza towarzysząca sesji zorganizowana w gmachu głównym Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego – czyli wystawa prezentująca wybrane prace Kompozytora,  rękopisy, zapiski, zdjęcia z archiwum rodzinnego, dokumenty, przebieg kariery zawodowej i kompozytorskiej Artysty ukazując ją w szerokim spektrum. Tutaj znajdziecie kilka migawek z tej dużej i bogatej ekspozycji.

Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ
Wystawa w BUŁ

Zeit für Neue Musik Bayreuth

Już 27 czerwca 2011 odbyła się premiera dwóch kompozycji napisanych przez Kompozytora jeszcze w 2010 na zamówienie Nürnberger Akkordeon- Ensemble (renomowanego zespołu 6 akordeonistów pod dyr. Marco Röttiga) – Canzone, na zespół akordeonowy i recytatora (do słów Godeharda Schramma) oraz Erlkönig – fantazji na temat Schuberta, na zespół akordeonowy. Prawykonania  miały miejsce  w ramach festiwalu Zeit für Neue Musik w bawarskim Bayreuth i zebrały bardzo dobre recenzje!

Zeit für Neue Musik Bayreuth
Bronisław Kazimierz Przybylski © All rights reserved
Design by Kazimierz Przybylski